نحوه تغییر نسبت ابعاد با آموزش لایت روم

در این مقاله از مجموعه دوره های آموزش لایت روم می خواهیم درباره ی نحوه تغییر نسبت ابعاد با لایت روم صحبت کنیم. تغییر نسبت ابعاد تصویر در Lightroom فقط به بریدن اختصاص ندارد. شما می توانید از نسبت ابعاد از پیش تعیین شده برای ایجاد یک اندازه راحت در عین برش همزمان استفاده کنید.

این امر که رد آموزش لایت روم یاد می گیرید به ویژه در مورد چاپ و کادربندی کار شما صادق است. مراحل ما را در این آموزش لایت روم cc دنبال کنید تا تصویر خود را از هر اندازه دقیقاً به نسبت مورد نیاز برای هر هدف بدست آورید و بتوانید به راحتی عکس ها را در لایت روم ادیت کنید.

 

آیا به اطلاعات بیشتری برای یادگیری لایت روم و آموزش نیاز دارید؟ در udemy ببینید که چگونه با لایت روم کار کنید.

روابط چیست؟
نسبت نسبت ابعاد یک شی خاص است. برای ما ، این ارتفاع و عرض عکس های ماست.

آموزش لایت روم به شما می گوید که هر تصویر دارای این دو ویژگی است. شما می توانید تصمیم بگیرید که این اعداد چیست ، هنگام عکسبرداری محو می شوند یا پس از تولید ویرایش می کنند.

این اعداد از چند جهت قابل توجه هستند. ابتدا به سبک چاپی که می خواهید ایجاد کنید برگردید. به عنوان مثال ، یک تصویر پانوراما بسیار گسترده تر از یک تصویر بلند است.

دوم ، اهمیت آموزش لایت روم به ویژه در مورد کادربندی چاپ شما بسیار مهم است. ممکن است قاب داشته باشید و بخواهید متناسب با تصویر باشد.

آنچه این مسئله را هنگام آموزش لایت روم گیج کننده می کند این است که بسیاری از شرکت های کادربندی از راهنماهای مختلف درمانی برای تولید کنندگان دوربین استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، دوربین های دیجیتال مانند Canon 5D Mark IV از نسبت ابعاد 3: 2 استفاده می کنند. قاب هایی مانند 8 عکس 10 تصویر که دارای نسبت ابعاد 4: 5 هستند.

در ادامه ی آموزش لایت روم پیشنهاد می کنیم تصویر و نسبت تصویر از پیش تعیین شده را در دوربین انتخاب کنید. به این ترتیب بالاترین کیفیت و بزرگترین تصویر ممکن را بدست می آورید. سپس چارچوب مناسبی برای آن پیدا کنید. ساخت یک قاب برای اندازه خاص آسان است. گرچه لزوما ارزان نیست.

نسبت ها می توانند برای تصاویر منظره و پرتره استفاده شوند و برای تمرکز بر عناصر مورد علاقه شما در صحنه طراحی شده اند.

آموزش لایت روم را ادامه دهید تا بدانید که در کجا و چرا باید از هرکدام استفاده کنید.

نمونه ای از اندازه های مختلف نسبت ابعاد

نحوه تغییر نسبت ابعاد در لایت روم
Lightroom در بسیاری از مناطق از جمله سازمان غیر ویرانگر و ویرایش ، بسیار عالی است. مورد دیگری که واقعاً به خوبی انجام می دهد تغییر نسبت ابعاد عکس هایی است که می گیرید.

تغییر آن در این طرح ویرایش ساده ترین راه پیشنهادی در آموزش لایت روم است. Adobe Photoshop آن را کمی پیچیده تر می کند ، اگرچه می توانید از آن برای همان نتیجه استفاده کنید.

ابتدا در حین آموزش لایت روم تصویری را که می خواهید نسبت ابعاد آن تغییر کند ، در نرم افزار لایت روم باز کنید. به ماژول توسعه بروید.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نسبت ابعاد را در Lightroom تغییر دهید

در مرحله ی بعد از این دوره آموزش لایت روم ، باید بر روی ابزار Crop کلیک کنید ، که به نظر می رسد یک مربع ساخته شده از “مورچه های راهپیمایی” است.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نسبت ابعاد را در Lightroom تغییر دهید

در داخل منطقه کشویی لایت روم یک جنبه و یک زاویه مشاهده خواهید کرد. ما از بخش بعد آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) استفاده خواهیم کرد.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نسبت ابعاد را در Lightroom تغییر دهید

با کلیک بر روی دو فلش کنار «اصلی» ، منو باز می شود. با این کار می توانید نسبت ابعاد تصویر خود را در نسبت های مشترک و از پیش تعیین شده تغییر دهید.

اصلی نسبت ابعادی است که تصویر به آن وارد می شود.

شات نسبت ابعادی است که در آن عکس گرفته اید.

سفارشی به شما امکان می دهد برای تغییر نسبت صحنه ، کشیده و رها کنید.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نسبت ابعاد را در Lightroom تغییر دهید

شخصاً تا این مرحله از آموزش لایت روم احساس می کنم این تصویر با نسبت ابعاد 16: 9 با کلیک بر روی از پیش تعیین شده نسبت ابعاد 16: 9 به نظر می رسد شبکه ای بر روی تصویر شما ایجاد می کند و پیش نمایش نسبت ابعاد جدید را به شما نشان می دهد.

برای انتخاب بهترین ترکیب هنگام کار با لایت روم می توانید این شبکه را به دور تصویر حرکت دهید. حتی می توانید روی بلوک ها کلیک کرده و بکشید تا نسبت ابعاد بزرگ یا کوچک شود.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نسبت ابعاد را در Lightroom تغییر دهید

پس از اینکه از انتخاب خود راضی بودید ، روی انجام شد کلیک کنید.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه نسبت ابعاد را در Lightroom تغییر دهید

این تصویر نهایی شما پس از آموزش لایت روم و کار با نرم افزار لایت روم است. این کار در حدود 3: 2 شروع شد و با نسبت ابعاد 16: 9 به پایان رسید.

تصویر جعبه تلفن قدیمی با نسبت تصویر 16: 9

در Lightroom یک نسبت ارتفاع به عرض سفارشی ایجاد کنید
برای ایجاد نسبت ابعادی سفارشی برای تصویر خود ، تصویر را طبق معمول باز کنید. به ماژول توسعه بروید و مانند اولین بار دکمه برش را فشار دهید.

در منوی کشویی ، Enter Enter Custom را انتخاب کنید

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه می توان نسبت ابعادی سفارشی در Lightroom ایجاد کرد

جعبه ورود نسبت ابعادی سفارشی باز می شود و به شما امکان می دهد نسبت ابعاد جدید را وارد کنید. مقادیر حداکثر سه رقم اعشار را می توان وارد کرد.

عکس صفحه نشان می دهد که چگونه می توان به کمک آموزش ادیت عکس با لایت روم نسبت ابعادی سفارشی در Lightroom ایجاد کرد

هنگامی که نسبت ابعادی را که می خواهید یافتید ، روی انجام شد کلیک کنید.

در انتهای این آموزش لایت روم برای افزایش مهارت خود در کار با نرم افزار لایت روم برای ادیت عکس ها می توانید از دوره های آموزش لایت روم که در منبع این مطلب قرار دارد استفاده کنید.

منبع آموزش لایت روم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *