در لایت روم میتوانید عکس هایتان را سازماندهی کنید

بعضی اوقات وقتی با دوربین یا تلفن همراه عکس می گیرید ، زیبا به نظر نمی رسد. با کمک بسیاری از فیلترها می توانید زیبایی را به عکس خود اضافه کنید. این فیلترها در برنامه های متنوعی موجود هستند ، اما مهمترین و آسانترین کاربرد نرم افزار Lightroom هستند. اگر به دنبال آموزش لایت روم هستید و می خواهید عکس های خود را در این برنامه قرار دهید ، ادامه مطلب را بخوانید.

هنگام کار با تصاویر زیادی در آموزش لایت روم Lightroom ، باید بتوانید دقیقاً آنچه می خواهید را پیدا کنید. اگر از کلمات کلیدی در تصاویر موجود استفاده می کنید ، ساخت فهرست خود را شروع کرده اید. برچسب های کلمه کلیدی به شما امکان می دهد فایلهای تصویری را بدون توجه به نحوه نامگذاری و ذخیره آنها ، بر اساس توضیحات مرتبط با آنها پیدا یا گروه بندی کنید. هر بار که تصاویر جدیدی اضافه می کنید ، برای مشاهده و سازماندهی پرونده های خود باید کمی وقت بگذارید. ویژگی های توصیف شده در این مقاله روند مشاهده را ساده کرده و به شما کمک می کند تا منظم باشید.

تامگا

اموزش لایت روم از صفر تا صد این تمرین فرض می کند که شما کتابخانه تصویر خود را در Lightroom ایجاد کرده اید. بدیهی است که صفحه نمایش شما با آنچه در اینجا توضیح داده شده متفاوت خواهد بود ، اما شما باید بتوانید مراحل را دنبال کرده و از دستوراتی که در این تمرین شرح داده شده استفاده کنید.

هنگام تماشای یک ارائه کار می کند
برای مشاهده عکس های تازه بارگذاری شده ، از راحتی یک ارائه بداهه لذت ببرید:

در ماژول کتابخانه ، نمای شبکه ریز عکسهای مربوط به واردات قبلی را نشان می دهد ، سپس Window> Slide Show را انتخاب کنید یا Ctrl-Enter را فشار دهید (Mac: Command-Return). با استفاده از تنظیمات فعلی در ماژول ارائه ، نمای تمام صفحه را نمایش می دهد. با فشار دادن کلید Esc ، ارائه را تکرار کنید تا زمانی که به ماژول کتابخانه برگردید. دوره ویدیویی کار با لایت روم.
در حالی که ارائه در حال انجام است ، برای ادامه مکث و بازی ، روی نوار فاصله کلیک کنید. برای بازگشت به تصویر قبلی روی Arrow چپ کلیک کنید یا برای رفتن به تصویر بعدی ARROW OPENED.
صفحه کلید عددی را به 1 (برای یک ستاره) تا 5 (برای 5 ستاره) فشار دهید تا رتبه بندی تصویری که در حال حاضر بر روی صفحه نمایش داده می شود ، تعیین شود. 0 را فشار دهید تا رتبه بندی پاک شود. در هر تصویر فقط می توانید یک تصویر بکشید. تعریف رتبه بندی جدید جایگزین رتبه بندی قدیمی می شود.
ستاره های رتبه بندی در زیر عکسهای کوچک در تمام نماهای ماژول کتابخانه و در صفحه فیلم نمایش داده می شوند (شکل 1 را ببینید).

شکل 1
روش دیگر برای سازماندهی عکس های خود ، برچسب گذاری آنها است. برای انتخاب تصویر فعلی نمایشگر ، کلید P را از صفحه کلید فشار دهید ، دکمه X را برای رد فشار دهید یا دکمه U را فشار دهید تا پرچم پاک شود.
شما این گزینه را دارید که پرچم ها – و سایر اطلاعات – را در کنار عکسهای کوچک در نمای کتابخانه (همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است) و در زیر عکسهای کوچک سینما نمایش دهید. تصاویر به عنوان رد خاکستری مشخص شده اند. کار با لایت روم

شکل 2
از برچسب های رنگی برای علامت گذاری تصاویر برای اهداف خاص یا پروژه ها استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *