تطبیق رنگ و نور با آموزش فتوشاپ در عکاسی

در این مقاله آموزشی فتوشاپ به موردی میپردازیم که در موزیک ها خیلی تاثیر گذار بوده و میتواند منجر به زیبایی کاورهای موسیقی شود. شما با آموزش فتوشاپ در عکاسی که در سایت ایسنا هم به آن اشاره ای داشته است، میتوانید رنگ و نورهای خود را متوازن کرده و آن ها با چیزی که در تصویر واقعا وجود دارد تطبیق دهید و به این ترتیب در این مقاله آموزشی فتوشاپ به این مهارت کامل مسلط شوید.

رنگ را با دو مثال فتوشاپ مطابقت دهید

با نشانک شروع کنید
شما تصویری با رنگی که دوست دارید پیدا کردید. اگر می خواهید این ظاهر را از نو بسازید ، آن تصویر را ذخیره کنید و بعد به این آموزش طراحی با فتوشاپ ادامه دهید! مهمترین قسمت تطبیق رنگ داشتن تصویر مرجع است که می توانید هنگام ویرایش آن را مقایسه کنید.

رنگ ها را در تصویر مرجع فتوشاپ مطابقت دهید

توصیه می کنیم ابتدا تصویری را که می خواهید ویرایش کنید باز کنید و سپس در همان سند فتوشاپ ، تصویر مرجع را برای استفاده به عنوان راهنما بیاورید. در مثال بالا ، ما تصویری را که می خواهیم به عنوان یک لایه پایه ویرایش کنیم ، داریم که تصویر مرجع روی یک لایه بالا به حداقل می رسد.

در دسترس بودن تصویر مرجع در فتوشاپ ، حدس و گمان بسیاری از عدم تطبیق رنگ را می گیرد. با عکس و تصویر مرجع خود در کنار هم ، می توانید اطلاعات دقیق تری از رنگ و نور را با یکدیگر مقایسه کنید ، که در نهایت به شما کمک می کند ارتباط کاملی برقرار کنید.

اولین قانون کلی برای تطبیق رنگ این است … حذف رنگ؟
این حقیقت است! ما را در این مورد بشنوید

تطبیق رنگ مربوط به تطابق سطح نور به همان اندازه تطابق رنگ های قرمز ، سبز و آبی است. در واقع ، مطابقت با سطح روشنایی بسیار مهم است بنابراین باید همیشه این کار را ابتدا انجام دهید.

این رنگ اکنون سرد است ، اما می تواند از تجزیه و تحلیل سطح تاریک و روشن جلوگیری کند. اگر می خواهید هایلایت ها و سایه ها را بین دو تصویر مقایسه کنید ، تبدیل آنها به سیاه و سفید دیدن تفاوت ها را بسیار ساده تر می کند. یک لایه تنظیم سیاه و سفید ایجاد کرده و آن را بالاتر از گروه لایه قرار دهید. با این کار هم تصویر مرجع و هم تصویر شما به سیاه و سفید تبدیل می شود.

رنگ ها را در فتوشاپ به صورت سیاه و سفید مطابقت دهید

هایلایت ها و سایه ها را مقایسه کنید
در مثال ما ، هر دو تصویر اکنون فقط به صورت سیاه و سفید نشان داده می شوند. به خاطر داشته باشید که این لایه تنظیم سیاه و سفید فقط موقتی است! هنگامی که برای مقایسه سطح نور استفاده شد ، می توانیم برای بازگرداندن رنگ ، آن را حذف یا غیرفعال کنیم.

با تبدیل هر دو تصویر به سیاه و سفید ، هدف این است که مقایسه کنید تاریک ترین پیکسل ها در هر تصویر چقدر تیره هستند و مقایسه کنید که روشن ترین پیکسل ها در هر تصویر روشن هستند.

نمونه گیری با استفاده از ابزار برس
ابزار برس می تواند مقایسه سطح نور را بسیار آسان کند. به سادگی یک لایه جدید در بالای Layer Stack ایجاد کنید ، ابزار قلم مو را انتخاب کنید ، روشن ترین نقطه را در تصویر مرجع نمونه بگیرید و یک خط ثابت بکشید ، سپس با روشن ترین نقطه در تصویر خود آزمایش کنید و یک خط ثابت در کنار آن بکشید. برای مقایسه علامت ها ، همان روند را دنبال کنید و تاریک ترین نقطه را در هر تصویر انتخاب کنید.

با نگاهی به تصویر بالا ، دو خط گرفته شده از برجسته های هر تصویر رسم کردیم. تاریک ترین خط از تصویر مرجع گرفته می شود و خط پایین از تصویری که می خواهیم با آن مطابقت داشته باشیم روشن تر است. در کنار هم ، باید ببینیم که هایلایت های تصویر ما روشن تر از هایلایت های مرجع هستند. این یک جهت مشخص به ما می دهد ، اکنون می دانیم که اگر می خواهیم موارد برجسته را در تصویر خود مطابقت دهیم ، باید تصاویر را پایین بیاوریم.

در این مثال خاص ، تن های تیره در هر دو تصویر بسیار نزدیک هستند ، این بدان معناست که فقط باید روی موارد برجسته و میانه تن ها تمرکز کنیم. فقط به خاطر داشته باشید که همیشه اینگونه نخواهد بود. هنگام تلاش برای رنگ آمیزی دو عکس ، حتماً موارد برجسته و سایه ها را بررسی کنید – بعضی از پروژه ها کمی بیشتر از بقیه کار می کنند!

اکنون که ایده تنظیمات آغازین را دارید ، زمان آن فرا رسیده است که به ابزاری متوسل شوید که می تواند به شما در درخواست اطلاعات نور و رنگ کمک کند. لایه تنظیم سطح.

سطوح سطح بعدی
نمی توانیم به اندازه کافی در مورد جذاب بودن لایه های تنظیم سطح صحبت کنیم. اگر شما نیاز به تنظیم نور و نوردهی دارید ، آنها می توانند این کار را انجام دهند. اگر نیاز به اصلاح عکس رنگی دارید ، آنها می توانند این کار را انجام دهند. نمرات رنگی؟ مشکلی نیست. برای پروژه های پیشرفته مانند نصب و روتوش نیاز به کمک دارید؟ آسان

بله ، آنها شگفت انگیز هستند. اما ممکن است کمی گیج کننده شود ، بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم.

یک لایه تنظیم سطح در بالای لایه تصویر پس زمینه و زیر تصویر مرجع ایجاد کنید (شما فقط می خواهید لایه تنظیم سطوح بر تصویری که می خواهید مطابقت داشته باشد نه مرجع). همچنین ، مطمئن شوید که نمونه های نوری را که با ابزار قلم مو طراحی کرده اید حذف یا غیرفعال کنید ، دیگر نیازی به آنها نخواهید داشت.

رنگ های فتوشاپ با سطح سیاه و سفید مطابقت دارد

تقسیم سطح گفتگو
گفتگوهای سطح می تواند در ابتدا ترسناک باشد. با اعداد ، اسلایدرها ، منوهای کشویی و دکمه ها در همه جا ، چیزهای زیادی برای گرفتن وجود دارد. برای ساده نگه داشتن آن ، می خواهیم آن را به سه ویژگی مهم تقسیم کنیم.

منوی کشویی دوم وجود دارد که به صورت پیش فرض RGB است. این شامل گزینه هایی برای ویرایش هر کانال رنگی در یک تصویر (RGB) یا ویرایش کانال های رنگی جداگانه در یک تصویر (قرمز ، سبز یا آبی) است. بعداً وقتی به رنگ آمیزی رسیدیم ، بیشتر در این باره!

در زیر منوهای کشویی دو مجموعه میله پیمایش قرار دارد. مجموعه ای با نمودار ، مجموعه ای دیگر با شیب سیاه به سفید. به ترتیب به آنها سطح ورودی و خروجی گفته می شود. گیج کننده به نظر می رسد؟ مطمئناً چنین است ، اما انجام آن آسان تر است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *