تصحیح سریع تصاویر با آموزش کورل در COREL PHOTO-PAINT

برای هنرمندان دیجیتال و طراحان گرافیک ، توانایی تنظیم و اصلاح تصاویر سریع و حیاتی است که می توان برای این کار از نرم افزار coreldraw استفاده کرد. در این مقاله آموزش کورل به صورت گام به گام با استفاده آسان ، ما روش های سریع ایجاد سوراخ در عکس های خود را در Corel PHOTO-PAINT® بررسی خواهیم کرد.

با مراجعه به منبع آموزش کورل با ترفند های دیگر نرم افزار کورل و طراحی در برنامه کورل نیز آشنا شوید.

این راهنمای آموزش کورل برای CorelDRAW Graphics Suite X7 نوشته شده است. اگرچه برخی از ویژگی های ذکر شده در این آموزش کورل ممکن است در نسخه های قبلی موجود باشد ، این آموزش فقط برای نسخه های CorelDRAW Graphics Suite X7 و نسخه های بعدی اعمال می شود.

در این آموزش کورل همچنین خواهیم دید کدام الگوها برای استفاده از اینترنت و کار با دفاتر خدمات بهتر است.

در ابتدای کار با کورل تعیین کنید از چه وضوح استفاده کنید
هدف از عکس های شما تعیین وضوح محصول نهایی شما است. برای تعیین وضوح استفاده شده می توانید از جدول آموزش کورل که در زیر آمده است استفاده کنید:

بهره وری
تشخیص *
اینترنت 72 نقطه در هر اینچ (dpi)
روزنامه 125 dpi تا 170 dpi
بروشورها و مجلات با کیفیت 200-400 dpi
طرح های کتاب بین 175 dpi و 350 dpi
تصاویر را برای PHOTO-PAIN اسکن کنید
چند نکته در هنگام اسکن در آموزش کورل باید در نظر بگیرید: کیفیت چاپگر یا اسکنر فیلم و کیفیت تصویر اسکن شده. هرچه کیفیت اسکنر و تصویر اصلی بالاتر باشد ، تصویری که در PHOTO-PAINT با آن کار خواهید کرد بهتر است.

یک فونت با کیفیت ، چه چاپی و چه روی فیلم ، بهترین نتیجه را می دهد. در این اموزش كورل مواردی وجود دارد که باید جستجو کنید:

اشباع رنگ خوب
وضوح از انتها به انتها
پایان رنگ صاف (بدون نوار)
تنظیم کنتراست صاف از هایلایت ها به سایه ها ، جایی که هایلایت ها جزئیاتی را حفظ می کنند و منفجر نمی شوند و سایه ها حاوی جزئیات هستند و ناگهان به طور کامل سیاه نمی شوند.
در آموزش کورل توصیه می شود اسنادی را با وضوح بالاتر از آنچه لازم دارید اسکن کنید. به عنوان مثال ، اگر تصویری را در وب اسکن می کنید ، به جای 72 dpi با 150 dpi اسکن کنید. پس از اسکن تصویر ، اندازه تصویر را به اندازه مورد نیاز خود تغییر دهید.

اصلاح الگوهای معلم
هنگام اسکن و کار با برنامه کورل دراو ، گاهی اوقات با الگوهای روشن ، رگه هایی به رنگ رنگین کمان مواجه می شوید که ناشی از عدم تطابق پیکسل ها با دستگاه یا دوربین اسکن است. بعضی اوقات الگوهای موآر نتیجه یک تصویر اصلی است که دارای نواحی خوش بافت ، رنگارنگ یا الگویی تکرار شونده مانند طرح دندان سگ در پارچه ها است.

طبق تجربه من در آموزش کورل و طراحی در نرم افزار کورل دراو ، الگوهای مویرا اغلب هنگام اسکن عکس از یک مجله رخ می دهد. در مراحل چاپ مجله ، نقاط ایجاد می شوند تا تصویر رنگی را که می بینید ایجاد کنید. در برخی موارد اسکن چنین تصویری الگوی موری ایجاد می کند.

الگوهای Moiré را می توان مطابق دستورات آموزش کورل با کج کردن سند هنگام اسکن کردن ، کاهش داد. در حالی که سند روی سطح اسکنر مسطح است ، آن را با یک زاویه از عمودی بچرخانید و سپس آن را اسکن کنید. هنگامی که اسکن در PHOTO-PAINT تمام شد ، می توانید هنگام آموزش نرم افزار corel draw با کلیک روی تصویر> چرخش و انتخاب چرخش ، تصویر را به صورت عمودی به عقب بچرخانید.

شیب تصویر اغلب می تواند الگوهای مویرایی را کاهش دهد.

همچنین در این مرحله از آموزش کورل می توانید با کلیک روی جلوه ها> سر و صدا> حذف نورپردازی شده ، الگوهای روشن را به سرعت و به راحتی در PHOTO-PAINT حذف کنید.

در کادر محاوره ای Remove Moore ، می توانید تنظیمات حذف moiré را تغییر دهید.

آموزش کورل برای رفع سریع مشکلات قرار گرفتن در معرض
PHOTO-PAINT به شما امکان می دهد در هنگام عکسبرداری سریعاً مشکلات نوردهی ناشی از نور زیاد (نور زیاد) یا نور کافی (نور پایین) را اصلاح کنید. در اینجا چند تکنیک سریع وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

آموزش نرم افزار corel draw با استفاده از آزمایشگاه مطابقت تصویر
آزمایشگاه تطبیق تصویر از فرماندهان اتوماتیک و دستی تشکیل شده است که به ترتیب منطقی برای تصحیح تصویر سازمان یافته اند. در آموزش کورل می بینید که با کلیک بر روی Adjust> Image Adjustment Lab می توانید به آزمایشگاه تنظیم تصویر دسترسی پیدا کنید. برای رفع سریع ، روی تنظیم خودکار در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و سپس تأیید را کلیک کنید. در بسیاری از موارد ، این مسئله برای رفع مشکلات مواجهه کافی خواهد بود.

آزمایشگاه تطبیق تصویر

طبق راهنمای آموزش کورل نوردهی را در شی مدیریت Docker تنظیم کنید
همچنین می توانید میزان قرار گرفتن در معرض را در پوشه Manager Manager تنظیم کنید ، که می توانید با کلیک روی Object> Object Object آن را باز کنید. هنگام اتصال ، شی، پس زمینه را روی دکمه شی on جدید در پایین بارانداز بکشید تا کپی از پس زمینه ایجاد شود.

سپس در نرم افزار کورل دراو با کمک آموزش corel draw از کادر لیست Merge Mode در بالای اسکله Add یا Multiply را انتخاب کنید. حالت افزودن میزان نوردهی را افزایش می دهد (معمولاً کاملاً چشمگیر) ، در حالی که حالت ضرب نوردهی را کاهش می دهد. شاید لازم باشد چندین نسخه از پس زمینه ایجاد کنید تا نوردهی مورد نظر را بدست آورید. با تنظیم میزان تیرگی یک شی با استفاده از نوار لغزنده Opacity می توان اثر را کاهش داد.

همانطور که در آموزش نرم افزار corel draw گفته شد کادر لیست حالت Mode Air (چپ) و جعبه opacity (راست) در بالای حوض مدیر شی قرار دارند.

افزودن حالت ادغام میزان مواجهه را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

حالت ادغام چند برابر باعث کاهش قرار گرفتن در معرض می شود.

در اینجا آموزش کورل را به پایان می رسانیم و ادامه ی مباحث کار با کورل را در دوره کورل بعدی بررسی می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *