آموزش رویت برای نشان دادن لوله های 1 خطی و 2 خطی در یک طرح Revit MEP

یک تصویر یک خط برای لوله های کوچک و 2 خط برای لوله های بزرگ به روش استاندارد در تصاویر MEP نشان می دهد. در مثال زیر از پکیج آموزش رویت ، فقط لوله های زهکشی در 2 خط نشان داده شده است.

در Revit ، هیچ مشاهده کننده استانداردی مانند موارد فوق وجود ندارد.

وقتی تنظیم قابلیت مشاهده را روی خوب تنظیم می کنید ، Revit همه لوله ها را در 2 خط نمایش می دهد. و اگر جزئیات موقعیت را به متوسط ​​یا بزرگ تغییر دهید ، Revit یک خط را نشان می دهد.

شما نمی توانید لوله های یک خط و دو خط را در یک نمای انتخاب کنید. با این حال ، یک راه حل وجود دارد: شما می توانید برای هر موقعیتی دو جدایی ایجاد کنید.

برای تکرار برنامه ریزی کنید
بوکس ، شما باید لوله پنجره خود را کپی کنید. روی نام نمایشگر در مرورگر پروژه کلیک راست کنید. دوبار مشاهده> دوبار کلیک از لیست موضوع را انتخاب کنید.

 

در صورت نیاز تغییر نام دهید.

 

تنظیم محل قرارگیری صحنه ها / صحنه ها
توجه: با کلیک بر روی VG Front می توانید کادر گفتگوی ‘View / Mirror’ را نمایش دهید

الان دو فکر دارم. من می خواهم اولین تصویر از کارگاه و خندق های زهکشی را نشان دهم. نمایشگر دوم فقط لوله های تامین را نشان می دهد.

برای اولین بار ، تنها چیزی که باید تغییر می دادم این بود که حرارت و آب سرد خانه را به طور مجدانه خاموش کنم.

 

برای صحنه دوم ، دستشویی را خاموش می کنم و فضا را روشن می کنم تا آب سرد خانه و آب گرم را مشاهده کنم. و من همه موارد را در تب Model Model حذف می کنم به جز موارد Tubes. چون در نگاه اول چیزهای دیگری هم دارید.

 

فراموش نکنید که سطح روی صفحه نمایش را روی صفحه نمایش آستانه پنجره به طور متوسط ​​و خوب تنظیم کنید

 

ایده های صفحات را ترکیب کنید

برای مشاهده هر دو نوع لوله ، باید هر دو را روی یک ورق قرار دهید. چشم انداز را روی هم قرار دهید. برای انجام دقیق این کار ممکن است به یک نقطه مرجع نیاز داشته باشید. در این مثال ، من از خطوط شبکه به عنوان مرجع استفاده می کنم.

 

اکنون می توانید لوله تخلیه را به صورت 2 خط مشاهده کنید ، اما لوله های تامین را به صورت یک خط!

خلاصه
ما نمی توانیم لوله های یک خطه و 2 خطی را در نمای Revit یکسان نشان دهیم. در صورت نیاز به انجام این کار ، یک راه حل ایجاد دو نمای با تنظیمات مختلف و قرار دادن آنها بر روی یکدیگر در یک صفحه است. نکته منفی این است که شما می توانید چندین بازدید در مرورگرهای پروژه خود داشته باشید ، اما می توانید از سازمان مرورگر برای مدیریت آن استفاده کنید. بعداً این مورد را بررسی خواهیم کرد.

راه حل دیگری که می بینم استفاده از موقعیت قرار دادن لوله برای لوله ها در یک خط است. Revit همیشه موقعیت دهنده لوله را به صورت یک خط نشان می دهد.

پس کدامیک را ترجیح می دهید؟

خانواده قابل شارژ در Revit ضروری است. با این کار می توانید خانواده های سازنده یا خانواده سفارشی را که آماده کرده اید بارگیری کنید. با این حال ، یافتن یک خانواده خاص می تواند بسیار دشوار باشد. هنگام تلاش برای بارگیری یک خانواده ، اغلب مواردی که مشاهده می کنید دقیقاً چنین پارامترها و اتصالات هستند.

 

یافتن یک خانواده خاص دشوار خواهد بود.

بهتر نیست که شما چنین ریز عکسهایی را ببینید؟

 

اکثر تصاویر کوچک نیز جذاب نیستند.

 

در واقع ، اگر منظره دو بعدی مانند بالا داشته باشید ، بیشتر شما می دانید چگونه دری را پیدا کنید. اما هنوز هم از این طریق بهتر به نظر می رسد ، درست است؟

 

 

چگونه رویت تصویر کوچک را انجام داد
Revit در هنگام ذخیره فایل ، تصویر بند انگشتی پرونده را ایجاد می کند. آنچه را که روی صفحه مشاهده می کند ذخیره می کند. بیشتر نرم افزارهای ویندوز به این ترتیب کار می کنند.

اگر می خواهید تصویر کوچک را برای یک نمایشگر سه بعدی با سبک های بصری واقع بینانه نمایش دهید ، باید آن را به همین صورت تنظیم کنید و روی ذخیره کلیک کنید. اگر نمی خواهید اجزای اتصال شیلنگ ، منبع نور ، میزبان و غیره را ببینید ، باید قبل از ذخیره آن را پنهان کنید.

این یک فرآیند ساده است اما ممکن است خسته کننده باشد.

پیش نمایش تولید کننده تصویر (P.I.G.)
افزونه ای وجود دارد که می تواند به شما کمک کند سریعتر ریز عکس را به روز کنید: Preview image generator a.k.a. P.I.G.

این پلاگین دو نسخه دارد: رایگان و بسته. به طور خلاصه ، نسخه دسته ای (با پرداخت هزینه) به شما امکان می دهد چندین تصویر کوچک را به طور همزمان به روز کنید. نسخه رایگان باید خانواده را باز کند و سپس بر روی Preview Update در برگه Extras کلیک کنید.

این پسوند پرونده را ذخیره کرده و تصویر کوچک را با تنظیمات پیش فرض به روز می کند. اگر نسخه دسته ای دارید ، می توانید این کار را بدون ایجاد خانواده انجام دهید.

 

تنظیمات پیش فرض باعث ایجاد خانواده با نمای بالا ، جلو و راست ، سبک بصری واقع گرایانه و جزئیات ظریف می شود. می توانید یک خانواده خاص را لغو انتخاب کنید.

 

در برگه تنظیمات عمومی ، می توانید اشیا objects ناخواسته را هنگام ایجاد ریز عکسها پنهان کنید.

 

حتی با استفاده از نسخه رایگان ، می توانید از چند مرحله برای تنظیم ظاهر صرف نظر کنید. این یک فرآیند ساده باز و به روزرسانی است.

افزونه را بارگیری می کند
می توانید افزونه رایگان را از اینجا بارگیری کنید: نسخه رایگان پیش نمایش ژنراتور تصویر (P.I.G.) و می توانید نسخه دسته ای را از اینجا بارگیری کنید: پیش نمایش تصویر ساز (تصویربرداری ژنراتور).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *